kategoria: Na Sygnale
16 listopad 2023

Witaminka zamiast dymka

fot. KPP Starachowice
W ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia starachowiccy policjanci wspólnie z przedstawicielką sanepidu uświadamiali kierowców, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z paleniem tytoniu podczas jazdy samochodem. Kierowcom przekazywano materiały edukacyjne, elementy odblaskowe oraz zdrowe jabłuszko na drogę. Działania przeprowadzono pod hasłem „Witaminka zamiast dymka”.
REKLAMA

Wczoraj starachowiccy policjanci wspólnie z Panią Agnieszką Pastuszką z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej podczas kontroli drogowych uświadamiali kierowców, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z paleniem podczas jazy autem. Zwrócono uwagę, że palenie w trakcie jazdy może przyczynić się do spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a samo palenie jest nie zdrowe dla organizmu. Już sam moment zapalania papierosa rozprasza uwagę i może spowodować utratę kontroli nad pojazdem. Pani Agnieszka Pastuszka mówiła o skutkach zdrowotnych palenia papierosów oraz problemie palenia w samochodzie dotyczącego współpasażerów, którzy często wbrew swojej woli są biernymi palaczami. Przestrzegała przed paleniem przy dzieciach oraz kobietach w ciąży.

Następnie w III Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach zostało przeprowadzone spotkanie z uczniami najstarszych klas, podczas którego omówiono szkodliwość palenia tradycyjnych papierosów i e-papierosów. Uczniowie mieli okazję do zadawania pytań i dyskusji na temat wpływu palenia na zdrowie.

Dodatkowo, w ramach akcji uczniowie rozwiesili plakaty promujące zdrowy styl życia i zachęcające do rezygnacji z palenia.

Inicjatywa „Witaminka zamiast dymka” jest dowodem na to, że współpraca różnych instytucji może przynieść realne efekty w edukacji zdrowotnej. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do podniesienia świadomości zdrowotnej mieszkańców powiatu starachowickiego i zachęca do podejmowania lepszych wyborów zdrowotnych.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Starachowice
13.4°C
wschód słońca: 04:20
zachód słońca: 20:51
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Starachowicach